اعتراض کشاورزان ‌اصفهان از خشک بودن زاینده‌رود

خبرگزاری فارس: کشاورزان شرق استان

اصفهان به دلیل محقق نشدن وعده‌های

مسئولان مبنی بر جاری شدن آب در زاینده‌رود

‌مقابل استانداری اصفهان تجمع کردند

به گزارش خبرگزاری فارس ار اصفهان، دقایقی پیش گردهمایی اعتراض‌آمیز کشاورزان در روبه‌روی درب استانداری برگزار شد.
در حال حاضر نیز کشاورزان شرق اصفهان و نمایندگان آنها به نشانه اعتراض از وعده و وعیدهای استانداری و مسئولان ذی‌ربط در زمینه آب که محقق نشده است، در مقابل درب استانداری تجمع کرده‌اند.
به گفته مسئولان مقرر شده بود که آب رودخانه زاینده‌رود برای کشت پاییزه کشاورزان جاری شود اما این در حالی است که کشاورزان مدعی شده‌اند کشت پاییزه آن‌ها از اوایل آبان‌ماه آغاز می‌شود و جاری شدن آب از نیمه آبان سال جاری هیچ فایده‌ای برای کشاورزی آنان ندارد.
کشاورزان می‌گویند طبق گفته مسئولان استان، زمین‌های خود را برای کشت آماده‌‌ کرده‌ایم اما به دلیل اینکه در جاری شدن آب تعلل ایجاد شده و مسئولان تنها وعده داده‌اند، با خسارت‌های فراوانی مواجه خواهیم شد.
این کشاورزان اظهار داشتند: مسئولان استان به ما گفتند که زمین‌های خود را برای مهر سال جاری آماده کنید اما در حال حاضر چیز دیگری می‌گویند.
هم‌‌اکنون نمایندگان خبرگان کشاورزان و نمایندگان کشاورزان در استانداری اصفهان مشغول بحث و بررسی با مسئولان ذی‌ربط هستند.
کشاورزان شرق استان اکنون در حال امضای طومارنامه‌ای هستند تا آن را به دست استاندار اصفهان برسانند.
کشاورزان اعلام کرده‌اند در صورتی که امروز به نتیجه‌ای نرسند، فردا همراه با خانواده‌های خود در مقابل استانداری تجمع خواهند کرد.

۴ دیدگاه برای “اعتراض کشاورزان ‌اصفهان از خشک بودن زاینده‌رود”

جنبش عدالتخواهي منطقه جنوب شرق اصفهان فروردین ۱۶ام, ۱۳۹۰ در ۵:۴۵ ب.ظ

جنبش عدالتخواهی منطقه جنوب شرق

مرگ بر بی عدالتی

نمیدانم غیرت مسوولان اصفهان کجا رفته غیرتشون کجا رفته که حقابه قانونی منطقه را به شهرهای اطراف بذل و بخشش کردن .غیرتشون کجا رفته که اینگونه به مردم استان ظلم می کنند.

غیرتشون کجا رفته که زاینده رود را خشکوندن و تو سایتشون لوگو زاینده رود با آب میذارن غافل از اینکه زاینده رود به خاطر بی غیرتی آقایون خشکیده.غیرتشون کجا رفته که مردم شرق و جنوب شرق اصفهان تو فقر دست و پنجه نرم کنن و نماینده‌ های بی غیرتشون بعد از بذل و بخشش حقابه ای که حتی مهریه زنان منطقه بوده ، بعد از ۱۰ سال حالا تو ۷۰۰ متری دنبال آب میگردند واقعاً اف بر شما نمایندگان بی غیرت واقعاً تاریخ اصفهان درباره بی لیاقتی شما چه خواهد نوشت.دیگه زاینده‌رود هم از بی غیرتیتون به ستوه اومده .

بیدار شین و خودتون را به خواب نزنین قبل از اینکه مردم سراغتون بیان .آیا چیزی دیگه هم مونده که بخاین به این ور و اون ور بذل و بخشش کنین .ننگ بر ما که نماینده‌گان بی غیرتی چون شما داریم. ننگ بر اینهمه بی عدالتی.

آیا نه این است که بیت المال مسلمین و حق الناس را از بین برده‌اید
اینکه با هزینه زیاد از اصفهان به یزد آب پمپاز کنید و داخل اصفهان جهت تامین آب مجبور به حفر ۷۰۰ متر چاه بشین با کدوم منطق همخوانی دارد .یعنی تو این مملکت اسلامی با اینهمه نخبه علمی یکی نیس به این بی غیرتا بگه به جای این کار آب اصفهان را به خودشون بدین و به جای اون برین تو یزد چاه عمیق بزنین
تا با این کار هم هزینه پمپاژ نداشته باشین و هم بیتالمال مسلمین و مستضعفین این مملکت را اینگونه به هدر ندهین.
آیا این بی غیرتان درک می کنند با قطع جریان زاینده‌رود چه فاجعه‌زیست محیطی را به بار آورده‌اند ؟به خدا که یا خیلی بی غیرتن یا بی مغز .
باید به این بی غیرتان بگویم که علم می گوید جهت بارش باران باید رطوبت نسبی محیط فراهم باشد تا کانون بارش در دل ابر تشکیل گردد نه این است که این چند سالی که شما بی غیرتان گل کاشتین چقدر ابر اومد ولی از بارش خبری نشد .اینها همه به خاطر عدم رطوبت محیط به خاطر خشکی رودخونه بود .
به خاطر این بود که شما خواسین به اربابان بالادست از خدا بی خبرتون امتیاز برداشت آب بدین تا بیشتر جیبشون را پرکنن.اف بر شما بی غیرتان.
بجنبش عدالتخواهی منطقه جنوب شرق اصفهان هر آنچه فریاد در گلو دارد ازنوک قلم و نوک انگشتانش می نگارد تا شاید شاید شما نمایندگان و مسوولان بی غیرت اصفهان کمی به خود آمده و دست از ای جفای به مردم بکشید و بیشتر از این دل امام زمان را به خاطر اینهمه ظلم به درد نیاورید.
ای پیرمردان و پیرزنان و کودکتن پوست خشکیده منطقه جنوب شرق به خدا لحظه‌ای نخواهیم نشست مگر اینکه حقتان را به شما برگردانن. فقط یادمان باشد ما پیرو ولایت فقیه هستیم و جان و خون خویش را نثار این نظام کرده‌ایم و نمیگذاریم مسوولان بی غیرتی و بی لیاقتی خود را آبروی نظام تلقی نکنند بدانند آنهایند که با بی غیرتی خودشان آبروی نظام را خدشه دار می کنند . بیایید همه جهت احقاق حقوق حقه این مردم کمک کنیم.

محمد رضا خرداد ۲ام, ۱۳۹۰ در ۹:۰۶ ب.ظ

سلام . هی کجا کار هستید این مال حرام خورا هفت پشتشون از این فحش ها پره . اون موقع که واسه کشاورز جماعت چوب باتون بیاد تکلیف معلومه . بحرین مصر همین جاست حکومت معاویه همین جاست قران بر سر نیزه همین جاست .نا عدالتی همین جاست . خدایا تا کی این ملت تحمل ظلم کنند . به مولا علی به فاطمه زهرات دیگه ریششونو بکن .

محمد رضا خرداد ۲ام, ۱۳۹۰ در ۹:۲۰ ب.ظ

تو نماز جمعه میری از اول تا اخر امریکا چه غلتی کرده . اسراییل فلان جا ساختمان سازی کرده فلان وزیر کدوم کشور چه قدر اختلاص کرده . ولی یه کلام صحبت از بدبختی ملت نیست به اسم اسلام پدره مردم داره در میاد . خدایا همینطور که این مسئولین دارند اسلام رو نابود میکنند خودت نابودشون کن ریشه این دجالارو بکن.

علي مرادي اسفند ۸ام, ۱۳۹۱ در ۲:۳۸ ب.ظ

همشهری عزیز
خودت داری می‌گی که این بی غیرتی نماینده های خودمونه آقای دکتر کامران بعد از چهار دوره نمایندگی مجلس چه گلی به سر این مردم زد که بازم بهش رای دادیم این بی غیرت غیر از این که در مراسم ختم تک تک پیر زن ها و پیر مردها ده کوره ها شرکت کنه چه غلط دیگه ای کرده
مشکل از خودمونه که گول ظاهر این بی غیرتها رو خوردیم
هموطن
بدان که تا خودمان دست به کار نشویم اتفاقی نمی‌افته
راه طویل و درازی در پیش رو داریم
نمایندگان اصفهان با رئیس جمهور ملاقات کردند اون بی غیرت هم گوشش بدهکار نیست
از اون وقتی که نمایندگان اصفهان تو مجلس تهدید کردن که مسئله آب زاینده رود رو به رهبر ارجاع میدن لج کرده و براش مهم نیست
اری برادی
باید خودمون دست به کار بشیم الان دارن پمپ خانه ورزته رو تعمیر میکنن و نیروی ویژه از یزد اوردن مردم ورزنه هم با خانواده هاشون رفتن اونجا اما بدون این دولت تصمیم خودشو گرفته ما باید محکم وایسیم

پاسخ دهید

دیدگاه شما


بهینه سازی پوسته : پک سنتر
آماده شده توسط : ماندگار وب