متن مکاتبه گمنام با نماینده محترم اصفهان (آقای دکتر کامران)

نماینده محترم شهر اصفهان

جناب آقای دکتر کامـران

موضوع : مطالبات حداقلی مردم جنوب شرق اصفهان(قطب کشاورزی اصفهان)

با ســــلام

احتراماً به استحضار می رساند اینجانب من باب تکلیف بر خود لازم دانستم مطالبی را خدمت جنابعالی عنوان نمایم ، قبل از هر چیز از زحمات بی دریغ جنابعالی در امر پیگیری مطالبات منطقه نهایت تشکر و قدردانی را دارم و اطمینان دارم که جنابعالی نسبت به مسائل و مشکلات منطقه و راهکارهای حل آن آگاهی کامل و جامع‌تری داشته و همواره جهت حل این مسائل تلاش می‌نمائید اما باید بگویم دیدگاه کلان مدیریتی منطقه مذکور مبهم و به دور از چشم اندازی روشن و فراموشی ماموریت مدیران ارشد این منطقه شده است و بعضاً رویکردهایی صرفاً سلیقه‌ای و دور از کار کارشناسی اتخاذ شده است . این امر نه تنها باعث فراموشی مطالبات مردم بلکه باعث از بین رفتن سرمایه‌های اجتماعی و ملی منطقه شده است.

عدم توجه به مسائل کلان و زیربنایی خصوصاً در بخش‌های فرهنگی‌، اجتماعی و اقتصادی و عدم استفاده صحیح از استعدادها و منابع این منطقه مشکلاتی همچون اعتیاد ، بی کاری‌ و فقر را به ارمغان آورده است که ذیلاً به تشریح چند موضوع مهم می پردازم:


جناب آقای دکتر همانطور که مستحضرید مردان وزنان زحمتکش این منطقه سالیان سال علی رغم مشکلات فراوان نه تنها مدیریت مشکلات خود را بر دوش خود کشیدند بلکه با دستانی پینه بسته و عرق پیشانی نسبت به تربیت نسل انقلاب و جنگ همت گماردندو عزیزترین سرمایه خود یعنی خون جوانان خویش را نثار انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران نمودند نماد بارز این ادعا را می توان با حضور در مزار این عزیزان در گلستان شهدای شهرها و روستاهایی چون اژیه ،ورزنه، کفران ، فارفان ، جندان و …. شاهد بود. اما باید بگویم از زمان قطع رگه حیاتی این منطقه یعنی رودخانه زاینده‌رود نه تنها اشتغالی در این منطقه ایجاد نشده بلکه درصد اشتغالی که قبلاً در بخش کشاورزی و دامپروری وجود داشت از بین رفته است و مشکلات طاقت فرسا باعث نابودی مردم این منطقه شده است.جناب آقای دکتر مردمان این منطقه بر روی زمین‌هایی تلاش می نمودند که پدران و مادرانشان نه تنها بابت زمین بلکه بابت حق‌الشرب زمینشان از رودخانه زاینده‌رود بها پرداختند و کلیه اسناد و مدارک مستدل این موضوع در قالب قولنامه‌ها و اسناد ملکی مو جود می باشد.

حال که چند سالی است این رگه حیاتی قطع شده و حقوق این مردم نادیده انگاشته شده متاسفانه هیچ تلاشی جهت احقاق حق مردم نه تنها از سوی مدیران ارشد منطقه صورت نگرفته بلکه جهت حل مشکلات مردم نیز چاره‌‌اندیشی مثمر ثمری نشده است.

آقای دکتر من وشما خوب می‌دانیم ملت انقلابی و همیشه در صحنه منطقه رودشت فقط زراعت داشت و دامپروری حال سوال این است امثال من و شمایی که بر این صندلی بیت المال تکیه زده‌ایم هیچ اندیشیده‌ایم بعد از قطع جریان آب رودخانه امرار معاش زنان و مردان ، پیران و جوانان این منطقه در چه وضعیتی قرار دارد ، آیا تابحال نسبت به احقاق حقوق حقه این منطقه چاره‌ای اندیشید‌ه‌‌ایم قطعاً جنابعالی نهایت تلاش خود را نموده و خواهید نمود.

آقای دکتر نماینده محترم بنده دیگر خجالت می‌کشم ،خجالت می کشم وقتی دستان پینه بسته ، بدن‌های نحیف ، گونه‌های سرخ شده و نگاه‌های مردم منطقه‌ام را شاهدم خجــالــــت می کشم.

وقتی روزهای پنج شنبه جهت قرائت فاتحه در گلستان شهدا نظاره‌گر قبور مبارک این عزیزانم، با خود می گویم آیا این همان منطقه‌ای است که اینهمه خون نثار انقلاب نمود؟ آیا این منطقه باید انقدر مظلوم واقع شود ؟ اینهمه مورد بی مهری دوستان پایتخت نشین قرار گیرد؟ به خدای احد و واحد الان که دارم این مطالب را برایتان تایپ می کنم بغضی سنگین گلویم را می فشارد و اشک در چشمانم حلقه بسته است.

جناب آقای دکتر اینجانب قصد جسارت و بی ادبی ندارم فقط باید بگویم آیا مجلس محترم شورای اسلامی از وضع مردم  این منطقه مطلع است ، اگر مطلع است پس چرا اقدام جدی صورت نمی‌گیرد.اینهمه شعار عدالتخواهی سر می دهیم سهم عدالت مردم این منطقه از صنعــت چقدر است حال بماند که یکسری مشکلات  و مصلحت اندیشی‌ها باعث پایمال حقوق حقه آنها یعنی آب زاینده‌رود گردید.

بنده اکثر مناطق ایران را از نزدیک دیده‌ام آیا این انصاف است که خدمات ارائه شده به منطقه جنوب شرق اصفهان محدود به چند قبض آب ، برق،گاز و تلفن آن هم با جیب‌های خالی مردم باشد؟

آیا انصاف است پیرمردان وزنانی که سالیان سال کشتند و برداشت کردند جهت تامین نیازهای استان و مملکت ، حال بدون هیچ منبع درآمدی به حال خود واگذاشته شوند؟

آیا انصاف است کارخانجات صنعتی بالا دست و امثال آن نه تنها سهم آب مردم این منطقه را به نفع خود مصادره کنند بلکه حتی در استخدام‌های خود هیچ جایگاهی به مردم مظلوم این منطقه اختصاص ندهند؟

آیا انصاف است که خط ۵۶ اینچ آب زایندرود به شهرهای یزد و رفسنجان از داخل زمین ‌های مردم این منطقه عبور کند و مردمان این منطقه حتی در تامین آب شرب خود مشکل داشته باشند؟

آیا انصاف است که رئیس جمهور محترم دو بار به استان سفر کنند و تنها اعتبار تخصیصی به این منطقه چند دستگاه آمبولانس و تعداد معدودی مدرسه باشد؟آیا انصاف است تمام سرمایه‌گذاری های صنعتی استان محدود به مناطقی چون مبارکه و کاشان و امثال اینها باشد و منطقه جنوب شرق اصفهان به امان خدا رها شود آیا انصاف است؟

آقای دکتر خدای نکرده قصد ناسپاسی نیست خدمات ارائه شده به این منطقه نیز بسی جای تشکر و قدردانی دارد اما باید بگویم آیا زمان آن نرسیده جهت حل مشکلات مردم این منطقه محروم نسبت به سرمایه گذاری های بخش دولتی در این منطقه اقدام گردد و با ترسیم چشم‌اندازی روشن نسبت به آگاه ساختن مدیران ارشد این منطقه جهت حل مشکلات حال و آینده منطقه گام برداریم و نسبت به احقاق حقوق این منطقه دوستان پایتخت نشین را از اوضاع وخیم این منطقه مطلع و چاره اندیشی کنیم؟

آقای دکتر کامران شما قطعاً بارها در مراسم تدفین ، چهلم و سالگرد مردمان منطقه حضور داشتید راستش خسته شدیم از بس شاهد بیوه شدن مردم منطقه شدیم خسته شدیم ازبس جوانان این منطقه برای کسب یه روزی حلال مجبور شدند سر به بیابان بذارن ؟ خسته شدیم آقای دکتر توی یه روز سه خونواده داغ  سه تا جوونشون را ببینن خیلی سخته.

در پایان بار دیگر از زحمات حضرتعالی در جهت انعکاس و پیگیری مسائل و مشکلات مردم منطقه تشکر می نمایم و امیدوارم جسارت بنده را به بزرگواریتان بخشیده باشید.

دلـم پُر شد ز اشـک وآه مردم                              دلـم خون شد ز روی ماه مردم

دلا مردم مُحِــــب و مهرسایند                                  عزیزند ومُحِــــق و باصفایند

همیشه همــدم و یــاری ندارند                              مگر چـون تو پرستاری ندارند

به رأفت مردمان را شادگردان                                   ثوابی کن دلـی آبـــادگردان

گمــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــنام

پاسخ دهید

دیدگاه شما


بهینه سازی پوسته : پک سنتر
آماده شده توسط : ماندگار وب