متن مکاتبه گمنام با فرماندار محترم استان اصفهان

جناب آقای حاجـــیان

فرماندار محترم اصفهان

موضوع: مطالبات مردم منطقه جنوب شرق اصفهان(قطب کشاورزی استان)

با ســـلام

احتراماً به استحضار می رساند اینجانب من باب تکلیف بر خود لازم می دانم پیرو مطالبات مردم منطقه جنوب شرق اصفهان (قطب کشاورزی اصفهان)مطالبی را خدمت جنابعالی عنوان نمایم.

جناب آقای فرماندار قطعاً یکی از وظایف کلی فرمانداران محترم اجرای سیاست‌های عمومی دولت و سعی در بالا بردن سطح زندگی و تامین رفاه و آسایش عمومی در حوزه‌شهرستان‌ها و روستاهاست. در این راستا گزاف نیست اگر بگویم جنوب شرق اصفهان یعنی مسیر جاده انرژی اتمی اصفهان تا شهر ورزنه خصوصاً بخش بن‌رود به دیده فراموشی سپرده شده است.

آقای فرماندار من وشما قطعاً بارها این مسیر را طی کرده‌ایم و شاهد التزام و اعتقاد قلبی مردم خونگرم این منطقه به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نثار خون پاک جوانان این منطقه در جهت حفظ آرمان و ارزشهای ناب اسلامی بوده‌ایم سند این ادعا مزار شهدای گلگون کفن شهرها و روستاهای این منطقه چون ورزنه ،کفران، اژیه، فارفان و….می باشد که چونان فانوسی هدایتگر بیداردلان می باشد.

آقای فرماندار من وشما خوب می دانیم تنها منبع درآمد مردان و زنان پاک این منطقه کشاورزی و دامپروری بوده وبا مشقات فراوان نسبت به تربیت نسل مومن و انقلابی ،تعهد خویش را به امام و انقلاب ابراز داشته‌اند حال آیا انصاف است با قطع جریان رودخانه زاینده‌رود نه تنها منبع درآمد و معاش این عزیزان را سلب نموده بلکه حتی نسبت به جایگزین کردن آن هیچ اقدام عاجلی را انجام ندهیم به راستی آیا امثال من و شما که بر این صندلی بیت المال تکیه زده‌ایم لحظه اندیشیده‌ایم که پس از چند سال قطع آب رودخانه نه تنها شغلی برای این مردم مظلوم ایجاد ننمودیم بلکه مشاغل موجود را نیز از میان برداشتیم.


آقای فرماندار پدران و مادران ما روی زمین‌هایی تلاش می‌نمودند که بهای حق‌الشرب زمینشان را از رودخانه زاینده‌رود پرداخته‌اند و این در اسناد ملکی در قالب قولنامه‌ها و اسناد موجود می‌باشد.حال بماند که بنا به مصلحت اندیشی دوستان سهم این مردم مظلوم نادیده گرفته شد و صرفاً با توجه به بخش صنعتی آنهم در بالادست حقوق حقه این مردم پایمال شد اما باید بگویم آقای حاجیان تمام وجودم پر از آه و درد است ، پر از آه و درد است هنگامی که دستان چاک خورده، پینه بسته و بدن‌های نحیف و گونه‌های قرمز شده  و خشکیده مردم منطقه‌ام را مشاهده‌ می کنم ، وقتی می بینم مادران و پدرانی را که تا همین دیروز بار تامین نیاز‌های استان و کشور را بردوش خود می کشیدند امروز بی یار و یاور مانده‌اند.

جناب آقای فرماندار خدای نکرده قصد ناسپاسی و بی احترامی ندارم و بنده نیز مؤیّد ارایه خدمات ارزنده نظام مقدس جمهوری اسلامی به منطقه می باشم اما به خدای احد و واحد قسم دور از انصاف است اگر اقدام اساسی جهت حل مشکلات این مردم مظلوم انجام ندهیم.

در گزارشات و اخبار آن اداره محترم به کرات مشاهده نمودم و نیز از میزان اعتبارات اختصاصی به منطقه محروم مطلع و آگاهم که این بسی جای تشکر و قدردانی دارد.اما جناب آقای فرماندار از سال ۷۵ تا به حال در این منطقه شاهد گسترش ساخت کانال‌های آب  هستیم کانال‌های بدون آب!

آیا وقت آن نرسیده است نسبت به تدوین چشم اندازی روشن و الزام مدیران ارشد منطقه به انجام ماموریت خویش و اتخاذ رویکردی علمی و کارشناسی شده جهت حل مشکل مردم مظلوم این منطقه محروم همت گماریم؟

آیا وقت‌ آن نرسیده نسبت به احیای منطقه مذکور و اجرای عدالت که همانا شعار اساسی دولت محترم نیز می باشد در جهت جذب سرمایه‌گذاری بخش دولتی در این منطقه تلاش و همتی مضاعف نماییم؟

جناب آقای فرماندار آیا انصاف است کارخانجات بالادستی استان علاوه بر مصادره حق‌الشرب این مردم مظلوم نه تنها حقی پرداخت نکنند بلکه حتی از استخدام نیروهای این منطقه سرباز زنند؟ آیا انصاف است کل سرمایه‌گذاری بخش دولتی استان محدود به شمال استان و شهرهایی چون مبارکه و کاشان باشد و سهم مردم این منطقه فقط خشکسالی‌های متوالی و گرفتاری‌های ناشی از آن باشد؟ آیا انصاف است هیئت محترم دولت دو بار به استان سفر کنند و از منطقه مذکور بازدیدی اساسی به عمل نیاورند و تنها مصوبه این هیئت فقط چند دستگاه آمبولانس و کانال بدون آب باشد؟آیا انصاف است؟

به خدا قسم در پیشگاه خداوند متعال مسؤولیم اگر صرفاً بنشینیم و نظاره‌گر باشیم.

آقای فرماندار آیا دوستان پایتخت نشین از وضع و مشکلات مردم مظلوم و محروم این منطقه خصوصاًروستاهای این منطقه مطلع هستند، من اکثر مناطق ایران را از نزدیک مشاهده نموده‌ام به خدا دور از انصاف است که مردم انقلابی و همیشه در صحنه این منطقه انقدر مورد بی مهری دوستان قرار گیرند. امیدوارم با پیگیری مجدانه حضرتعالی شاهد تحولی عظیم و رفع مشکلات مردم مظلوم این منطقه محروم باشیم.

در پایان از زحمات بی دریغ حضرتعالی جهت انعکاس و رفع مشکلات مردم محروم منطقه نهایت تشکر و قدردانی را دارم و امیدوارم جسارت حقیر را به بزرگواری‌تان بخشیده باشید.

۲۴/۱۲/۸۹

بنده حقیر گمــنام

پاسخ دهید

دیدگاه شما


بهینه سازی پوسته : پک سنتر
آماده شده توسط : ماندگار وب