حل مشکلات کشاورزان اصفهان همکاری مسئولان را می‌طلبد

مجید خشوعی  در گفتگو با خبرنگار فارس در اصفهان در مورد وضعیت کشاورزان شرق اصفهان اظهار داشت:
بسیاری از کشاورزانی که از سال‌های گذشته، برای تامین مایحتاج خود، بدهکاری‌های فراوانی را متحمل شده‌اند و هزینه‌های گزافی را پرداخته‌اند.
وی با اشاره به اینکه بارندگی‌ها در سال جاری نسبت به مدت مشابه در کشور خوب بوده، بیان داشت: بارش باران در منطقه شرق اصفهان چندان مناسب نبود و آبیاری‌های خوبی را نداشتیم.
خشوعی در مورد تولیدات در سال گذشته تصریح کرد: محصولاتی مانند گندم، جو و علوفه‌هایی مانند یونجه تولیدات قابل ملاحظه‌ای را در بر نداشته و نیازمند آب بیشتر و به موقعی است.
وی در مورد طرح‌های عمرانی نیمه تمام در بحث آب، اظهار داشت: نیاز جامعه کشاورزی ما به کانال‌های سه و چهار آب احساس می‌شد و سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان نیز همت‌ها و کارهای فراوانی را تاکنون در این مورد انجام داده است.
عضو انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان درمورد حجم فراوان کارها در راستای طرح‌های عمرانی، خاطرنشان کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان نیاز به کمک فراوانی برای درست اجرا کردن طرح‌ها دارد و همت مسئولان مربوطه را می‌طلبد.
وی درمورد کانال‌های سه و چهار پایین دست بیان داشت: در اثر کامل نبودن کانال‌های سه و چهار، آب موجود راندمان لازم را نداشته و در جوی‌‌های خاکی اطراف از بین می‌رود و باید حمایت‌های فراوان به ویژه حمایت‌های مالی از آن انجام شود.
خشوعی با اشاره به مشکلاتی در مورد برداشت آب از زاینده‌رود، گفت: بزرگ‌ترین مشکل زاینده‌رود، بندهایی است که شهرداری اصفهان در مسیر عبور آب نصب کرده و قول برداشتن آنها را برای مصارف کشاورزی در زمان‌های معین داده است.
وی خاطرنشان کرد: طبق توافق بین شهرداری و سازمان مربوطه، مقرر شده تا در پاییز هر سال بندهای موجود در مسیر زاینده‌رود باز شود تا کشاورزان آب مورد نیاز خود را برداشت کنند و هر مانعی در بین راه آب کشاورزان، غیر قانونی است.
عضو انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان با اشاره به اینکه مشکلات مالی و وامی کشاورزان ادامه دارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه خشکسالی‌های ۱۰۰درصدی را در پایین‌‌ دست (رودشتین) داشته‌ایم و مزایایی برای کشاورزان نداشته‌‌ است، باید از مسئولان خواست تا وام‌های آنها را بدون بهره تمدید کند.

یک دیدگاه برای “حل مشکلات کشاورزان اصفهان همکاری مسئولان را می‌طلبد”

جنبش عدالتخواهي منطقه جنوب شرق اصفهان فروردین ۱۷ام, ۱۳۹۰ در ۷:۲۱ ق.ظ

ای بی غیرتان نیازی به تمدید وام نیست اگر راست میگویید حقابه قانونی مردم را بازگردانید یزدی ها تا کی باید حقابه ما را غصب کنن کارخونه خواهر زاده‌های آقای خاتمی تا کی باید حقابه مردم را غصب کنند.
بی غـــــــــــــــــــــــیرت آخه کارخونه نوشابه تگرگ یزد با آب کوهرنگ اونم تو شهر یزد !!!!!!!!!
مرگ بر غاصبین حقوق مردم مظلوم شرق اصفهان مرگ بر شما مسوولین بی غیرت اصفهان .

پاسخ دهید

دیدگاه شما


بهینه سازی پوسته : پک سنتر
آماده شده توسط : ماندگار وب