زاینده رود بی آب شد

علی بصیرپور با بیان اینکه توزیع آب زاینده‌رود برای کشت پاییزه کشاورزان پایان یافت، گفت: در این مدت آب به تمامی شبکه‌های تحت پوشش رودخانه زاینده‌رود تحویل شد و متناسب با احجام آب از پیش تعیین شده در شبکه‌های آبیاری نکوآباد، آبشار، رودشت، برخوار و مهیار آب تحویل شد.

این مقام مسئول در وزارت نیرو اظهارداشت: بارندگی در ایستگاه‌های شاخص حوضه زاینده‌رود از ابتدای مهر امسال تا امروز ۱۴ آذر ماه نسبت به سال گذشته بین ۲۳ تا ۸۴ درصد کاهش داشته است. با اتمام ۲۸ روز زمان توزیع آب در شبکه‌های آبیاری استان اصفهان، رهاسازی آب از سد زاینده‌رود برای کشت پاییزه کشاورزان به پایان رسید.

بصیرپور با اشاره به پایان توزیع آب برای کشت پاییزه، خاطرنشان کرد: با توجه به قطع جریان آب از عصر ۱۴ آذر، میزان جریان عبوری از رودخانه زاینده‌رود نسبت به یک ماه گذشته به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: در صورت بهبود وضعیت بارش‌ها در حوضه رودخانه زاینده‌رود می‌توان رهاسازی آب برای زنده نگاه داشتن رودخانه انجام شود.

یک دیدگاه برای “زاینده رود بی آب شد”

زبانشناس آذر ۲۸ام, ۱۳۹۴ در ۳:۴۰ ب.ظ

با سلام،
من روی ریشه شناسی زبان های شمالغربی ایران پژوهش می کنم. اخیراً در مقاله ای در رابطه با زبان زرتشتیان اصفهانی اتفاقی متوجه زبانی محلی در اصفهان شدم که به لحاظ زبانشناختی بسیار متمایز از دیگر گویش های مرکزی ایران به شمار می رود: Kafroni.
متأسفانه هیچ واژه نامه ی مدونی را در مورد زبان کفرانی در اینترنت نیافتم. اگر زبان کفرانی را مسلط هستید و یا به افراد قدیمی آن دیار دسترسی دارید جهت معادل یابی برخی واژگان کفرانی به من اطلاع دهید.
سپاس.

پاسخ دهید

دیدگاه شما


بهینه سازی پوسته : پک سنتر
آماده شده توسط : ماندگار وب