اختتامیه رویداد هم نت روستا/ هم نت المپیاد حل مسئله های واقعی

o 155دکتر شقایق حق جو جوانمرد رئیس بنیاد ملی نخبگان در آغاز سخنان خود ماموریت بنیاد نخبگان را این چنین  تشریح کرد: سازوکاری برای آنکه توان نیروی انسانی برگزیده کشور صرف حل مسائل کشور بشود. اینکه نیروی انسانی برگزیده چه افرادی هستند و مسائل کشور کدام هستند چالش های پیش روی این ماموریت هستند.

وی با ابراز تاسف از اینکه در دانشگاه افرادی را تربیت نکرده ایم که به اندازه کافی مساله شناس باشند و توانایی حل مسئله را داشته باشند تصریح کرد: این نقص به این خاطر رخ داده است که اصلا برنامه ریزی برای برخورد این قشر تحصیل کرده با مسائل واقعی اندیشیده نشده است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه رویداد هم  نت المپیاد حل مسئله های واقعی است، خاطر نشان کرد: شعار هم نت که همکاری مشکل گشایی نوآوری و توانمند سازی نیز بر اصل  حل مسئله استوار است. در واقع در هم نت سعی می کنیم  که با همه دانشی که در اختیار  داریم به سراغ مسئال و مشکلات واقعی برویم.

حق جو با بیان اینکه روستاهای ما درطول تاریخ مدل موفق اقتصاد مقاومتی بوده اند افزود: زیرا روستائیان یاد گرفته بودند تا با همه آنچه در دسترس دارند مولد باشند ودر بهترین شکل  وباحفظ رابطه مسالمت آمیز باطبیعت سالم وخوشبخت زندگی کنند

وی افزود: بخش زیادی از جمعیت جهان (حدود دو سوم) جزو اقشار کم درآمد محسوب میشوند. با وجود این بسیاری از نوآوری ها و کسب و کارها تمرکز اصلیشان بر مشتریان پر درآمد و رفع نیازهای آنان است. چگون می توان نوآوری را با تمرکز بر رفع نیازهای مردم کم درآمد تعریف کرد؟ وقتی با یک منطقه کم درآمد سر و کار داریم, مراحل نیاز سنجی تا توسعه محصول/خدمت و در نهایت ایجاد یک کسب و کار پایدار را  باید متفاوت انجام داد

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان افزود: این روزها روستا با مجموعه ای از تحولات فرهنگی، اجتماعی،تکنولوژیک و اقلیمی مواجه است ویافتن راههای تازه ونوآورانه برای مسایل قدیم وجدید نیاز به هوش وهم فکری دارد.

رئیس بنیاد نخبگان اصفهان در خصوص رویداد هم نت روستا ادامه داد: در اینجا به دنبال ایجاد  مکانسیمی  برای ایجاد و خلق ارزش دوباره بودیم. روی کارآفرینی روستا تاکید داشتیم؛ مسئله های واقعی را در نظر گرفتیم؛ و به خلق ارزش در روستا اندیشیدیم.

وی در پایان گفت: به پانزده تیم برگزیده، حمایت های مالی و معنوی و یک تیم هم جایزه ویژه رشد فراگیر وتوسعه پایدار را از آن خود خواهد کرد.

در مراسم اختتامیه حجت‌الاسلام احمد سالک کاشانی نماینده مردم اصفهان و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، عیسی  بهمنی مدیر کل دفترامور روستایی استان اصفهان، فضل ا… کفیل فرماندار اصفهان، و صادقی بخشدار بن رود و اسماعیلی  دهیار روستای کفران، سایر مسئولین محلی نیز حضور داشتند.

پاسخ دهید

دیدگاه شما


بهینه سازی پوسته : پک سنتر
آماده شده توسط : ماندگار وب