اختتامیه رویداد هم نت روستا / هم نت روستا بسیج سازندگی نخبگان است

o 163استاندار اصفهان گفت: در بسیج سازندگی نخبگان باید از ماهیت نخبگی خود استفاده کنند، نخبگی خود را در جهاد سازندگی به کار گیرند و نشان  دهند، هم نت روستا به زعم من بسیج سازندگی نخبگان کشور است.

به گزارش روابط عمومی  بنیاد نخبگان اصفهان، رسول زرگرر پور استاندار اصفهان در مراسم اختتامیه سومین رویداد هم نت به نام هم نت روستا با بیان اینکه توسعه یک مفهوم درون زاست تصریح کرد: در سالیان اخیر با توجه به توفیقاتی که در دوران جهاد سازندگی داشتیم، توانستیم بسیاری از محرومیت های روستاها را در اقصی نقاط کشور رفع کنیم، ولی آیا توانستیم  رونق و توسعه را در روستا ایجاد کنیم؟ آیا توانسیتم  از خالی از سکنه شدن روستا جلوگیری کنیم ؟

وی با ابراز  تاسف از اینکه تا کنون نتوانستیم روند روستا گریزی را متوقف کنیم، دلایل روستا گریزی را اینگونه بر شمرد: نحوه برخورد با روستا مناسب نبوده است، بسیار شاهد این بودیم که بیرون  روستا برای روستا تصمیم گرفته می شد. اکنون زمانه این است که همه  فکر و ایده و خلاقیت  از درون یک روستا رشد و توسعه بیابد چرا که توسعه یک مورد درون زاست.

وی با اعلام رضایت از  هم نت روستا پیام رویداد هم نت را اینگونه بیان کرد: هم نت روستا، حاوی این پیام است که توسعه و پیشرفت از دل روستا و فکر و ایده اش از مردم شروع می شود و بدون مردم  روستا توسعه و رونق معنایی ندارد.

استاندار اصفهان ادامه داد: نخبگانی که در اینجا گرده هم آمده اند برای آموزش و همیاری هستند، نخبگان روستا، بزرگان روستا بدانند، توسعه کفران با شما و مردم اهالی است. فکر و ایده و برنامه ها را باید شما ارائه کنید.

زرگرپور خاطر نشان کرد: در این هم نت راه پیشرفت و راه بررسی  طرح ها و مقوله ها را برای روستاییان فراهم نموده ایم تا در کنار دانش، با همفکری و همیاری  نخبگان و دانشگاهیان به ارائه طرح و برنامه بپردازند، نیز حمایت می کند.

وی با بیان اینکه افتخار می کند رویدادی چون هم نت در استان اصفهان در حال برگزاری است خاطر نشان کرد: هم نت روستا بسیج سازندگی نخبگان است. باعث افتخار ما است که این فکر و تفکر خلاقانه از استان اصفهان شروع می شود و من مطمئن هستم هم نت روستا در کشور جاری و ساری خواهد شد و برکات خیلی زیادی خواهد داشت.

زرگر پور با اشاره به نقش بنیاد ملی نخبگان در راه اندازی رویداد هم نت در استان تصریح کرد: هم نت در حقیقت بومی کردن یک رویداد جهانی است که توانسته  تجربه و جایگاه خود را پیدا کند. این سومین رویداد  هم نت  هست که در استان اصفهان در حال برگزاری آن است، در دنیا بر گزاری استارتاپ ویکند ها و مقولات نظیر آن خیلی توسعه پیدا کرده و رشد نمو خوبی داشته است. نتاج بسیار خوبی از آن گرفتند، اما آنچه که به عنوان هم نت در اصفهان در حال برگزار شدن است، در واقع  یک استارتاپ ویکند بومی در استان اصفهان  است.

پاسخ دهید

دیدگاه شما


بهینه سازی پوسته : پک سنتر
آماده شده توسط : ماندگار وب